Test de sarcinanegativ dureri de sani?

Afectiuni ale sanilor

Postata de Stoenescu Elena Roxana cu 3 luni in urma.

Bună ziua dr aseară am o durere puternica de san și sunt mai tari dar pe 3 ianuarie am avut ciclu iar după ce mi a trecut am avut contact sexual neprotejat ieri mi am făcut un test și mi a ieșit negativ dar m dor îngrozitor sani și sunt și tari când trebuie sa mai fac un test

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Simptomele dvs pot fi cauzate de multe lucruri diferite, nu doar sarcina - de la instalarea unui ciclu menstrual, la o injectie hormonala sau o afectiune medicala. Daca testul de sarcina este negativ, este probabil ca nu sunteti insarcinata. In ceea ce priveste durerile de san, pot fi cauzate de perioada premenstruala. Totusi, daca durerile persista, ar trebui sa consultati un medic. Daca simptomele persista sau se agraveaza, este timpul sa faceti alt test sau sa consultati un medic.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/cand-si-cum-se-poate-efectua-un-test-de-sarcinai_19272

Stoenescu Elena Roxana

acum 3 luni

Pot face un test de sarcina prin februarie ca mie rrebuiw aa mi vina ciclu pe 3 sa l fac după 3 februarie!