Intaritura sub brat?

Afectiuni ale sanilor

Postata de Ana cu 7 luni in urma.

Bună seara. De câteva luni simt o intaritura sub bratul stâng și o durere care merge în tot sânul. Când lucrez și obosesc fizic simt durerea în toată mana stângă până spre spate. Ce ar putea fi? La ce doctor ar trebui să mă duc?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

In urma descrierii simptomelor pe care le-ati mentionat, este posibil sa aveti o problema la nivelul structurilor musculo-scheletale sau nervoase din zona respectiva. Este important sa consultati un medic specialist pentru evaluare si diagnostic corect.

La consultatie, este util sa descrieti in detaliu simptomele pe care le resimtiti, inclusiv momentul in care apar, intensitatea si factorii care le agraveaza sau le amelioreaza. De asemenea, mentionati si eventualele afectiuni preexistente si medicamentele pe care le luati.

Faceti o programare cat mai curand posibil pentru a primi ingrijirea adecvata si pentru a afla cauza problemelor dumneavoastra de sanatate.

Va recomandam sa incepeti cu un consult senologic la un medic ginecolog pentru a exclude o posibila afectiune a sanului: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

De asemenea, puteti solicita si opinia unui neurolog pentru a verifica daca aveti o problema la nivelul structurilor nervoase: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/nodulii-axilari-cand-semnifica-o-problema_18982