Dureri de cap de la injecția de contrast?

Abdomenul acut

Postata de MembruMobileAppCristinaagavriloaie cu 6 ani in urma.

Buna seara.Am făcut astăzi un scanar împreuna cu injecția de contrast in jur de ora 12 și la 17:00ma luat o durere de cap insuportabila.poate sa fie de la injecție?va multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cefaleea-cauze-tipuri-si-tratament_10085

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Da. Verificati-va insa si tensiunea arteriala; si problemele de bila si ficat pot determina aparitia durerilor puternice de cap.