Pot lua liv.52 in siguranta concomitent cu medicamente psihiatrice??

Abces dentar Depresie Depresie majora Psihoza Schizofrenie Suplimente nutritive Suplimente pe baza de plante
+4
Vezi toate grupurile

Postata de Vernus cu 6 ani in urma.

Pentru ca iau destule medicamente psihotrope(antidepresive, antipsihotice, anxiolitice) :Prozac,Rispolept Consta,quetiapina ,bromazepam/anxiar la nevoie.Trebuie sa iau si ceva pentru protectia ficatului, care e afectat de atatea medicamente chimice in mod normal.
Am vazut si auzit de Liv 52, e destul de cunoscut dar va intreb pot lua liv 52 concomitent cu medicatia psihotropa?Mai ia cineva liv 52 si cu medicamente psihotrope?Cum va este?
Interactioneaza cumva?
Pe cutia Liv-52-ului scrie ca nu are niciun fel de efecte adverse si nu are interactiuni
E sigur?E un medicament sigur?Il pot folosi?Daca ma poate ajuta un doctor specialist sau un cunoscator in subiecte de genul?
Doctorul meu de familie nu prea stie si nici medicul meu psihiatru.
Exista vreo interactiune in aceasta asociere?Exista vreo reactie adversa?Este sigura aceasta asociere de liv.52 cu medicamente psihiatrice?Stau cam cu frica in sensul acesta.Va rog sa imi spuneti opinia dvs
Va multumesc anticipat si va doresc o saptamana frumoasa.

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Da, puteti lua. Dar, si mai bine, cautati pe internet "compot de sfecla rosie" sau faceti catina cu miere. Rezultatele sunt mult mai bune!

PURCAR IOAN

acum 3 luni

am problema cu ficatulde cateva zile mai precis 30 31 decembrie 2023 mi-am facut analiza si am fost depistat cuvirus hepatic c ce as putea face an cazul acesta VA MULTUMESC.