Urticarie severa ?

Urticarie

Postata de Camelia cu 11 luni in urma.

Bună ziua! Am fost diagnosticata cu toxoplasmoza acu 3 luni, am luat tratament 3 luni cu rovamicina, am pierdut o sarcina în primul trimestru, am mâncărimi pe tot corpul mai ales seara, eu mama și soțul, rar apare răzleț câte o bubita cu apa printre degete, mâncărimea e severa noaptea, pielea foarte uscata și eu disperata, simt ca tratamentul dat nu a funcționat, momentan beau ceai de cimbru, va rog frumos sa ma sfătuiți pt ca nu mai putem suporta boala!

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca ati luat tratamentul conform recomandarilor medicului si totusi ati ramas cu simptome (mancarimea care persista), ar trebui sa consultati din nou medicul pentru o reevaluare.

Opinia unui dermatolog poate fi solicitata de asemenea, intrucat mancarimea poate avea si alte cauze,inclusiv reactii alergice sau alergii.

Va recomandam sa va programati la un dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Dermatita/pruritul-mancarimea_8226