Indigestie alimentara sau ulcer?

Ulcer Gastroenterita cu citomegalovirus

Postata de membru233414 cu 11 ani in urma.

Totul a debutat intr-o seara cand am combinat alune caju (aproape de jumatate de punga) cu alte alimente, am simtit o durere surda de stomac si greturi. am luat un metoclopramid, mi-a trecut senzatia de greata,insa la cateva ore au inceput durerile abdominale,insotite de diaree, frisoane si febra.

Am inceput un regim alimentar, beau doar ceai gastric neindulcit, s-au calmat durerile de stomac din zona epigastrului, dar durerile abdominale, erucatiile si senzatia de voma persista.

In urma cu 3 ani am trecut printr-un episod asemanator, doctorul m-a diagnosticat cu gastroenterita, am urmat tratament si mi-a spus ca voi ramane toata viata sensibila cu stomacul.

A mai patit cineva asa?

Raspunsuri (1)

mariana mary

acum 11 ani

vreu un regim alimentar pentru dureri de stomac