Helicobacter si alergiile medicamentoase

Ulcer

Postata de Sophia M cu 11 ani in urma.

Buna ziua!

De cinci ani de zile ma lupt cu HP care este in cantitate mare 8,2. Am incercat toate schemele de tratament clasice cu antibiotice, dar la a 2-a,maximum a 3-a administrare am avut reactii alergice puternice. Cei de la salvare mi-au spus: "nu ne bagam peste retetele medicului, dar va jucati cu focul, data viitoare poate faceti un soc anafilactic si sa nu ajungem la timp". Alergologul mi-a spus de fiecare data in urma testelor "e de incercat, dar cu mare grija,,,,"
Am si probleme serioase la nivelul intestinului subtire, ma irita foarte multe substante, am si intolerante alimentare.
Pe scurt: ce pot face sa dispara acest HP care imi da o stare foarte neplacuta si imi afecteaza digestia?
Nici cele naturiste nu m-au ajutat.
Orice sugestie concreta e bine venita si multumesc pentru ea!

Raspunsuri (8)

Adrienne

acum 11 ani

Buna dimineata ,Dora ! Iti spun ce am facut eu, la recomandarea medicului gastroenterolog pt. HP plus colon iritabil,etc. De la Medicer, am folosit Aloe vera gel cu pulpa , timp de sase luni ,cate 100 ml ,dimineata pe stomacul gol, inainte de masa cu jumatate de ora. Pretul este de 25 de lei / litru. Acum, in functie de toate problemele tale, ar fi bine sa te informezi despre produs si daca-ti tolereaza organismul ar fi bine sa incerci. Parerea mea. Multa sanatate !

colnago

acum 11 ani

Pueti apela cu incredere la ajutorul bauturii bioactive Tahitian Noni. Nu are efecte secundare, nu are contraindicatii.

Sophia M

acum 11 ani

Va multumesc tare mult pentru raspunsuri! Din pacate nu pot folosi aceste produse pentru ca am intoleranta la fructoza si toate naturistele au,,,,Am incercat si cu argila si cu sulforaphan, nu am avut rezultate.Doar Mastic Gum a avut ceva efect in sensul ca nu ma mai durea stomacul asa rau. Dar eu trebuie musai sa gasesc ceva sa combat bacteria asta si chiar nu stiu cum.
Multumesc inca o data si sanatate deplina va doresc!

colnago

acum 11 ani

In cazul acesta retrag sa va recomand noni, fiind un fruct desigur ca contine fructoza, iar daca aveti intoleranta la fructoza...
Va doresc sanatate, sa reusiti sa rezolvati aceasta problema cit mai repede.

Sophia M

acum 11 ani

Multumesc si koszonom szepen (daca am inteles bine numele....)!

colnago

acum 11 ani

Colnago este o marca de bicicleta:), insa da, sunt de nationalitate maghiara:)

Sophia M

acum 11 ani

Ma refeream la Zoltan :) Ca de Colnago recunosc ca n-am auzit :)
Jo estet kivanok!

colnago

acum 11 ani

Jó estét!:)