gastrita si durere de cap?

Ulcer Tratament ulcer gastric

Postata de florimi cu 7 ani in urma.

buna ziua. am gastrita hiperacida si as vrea sa stiu daca sunt racita ce fel de pastile pot lua.am inteles ca cele pe baza de ibuprofen si aspirina nu.ce pot lua altceva? si mai am o intrebare .ma doare capul si nu stiu ce pastile pot lua. am luat paracetamol simplu si vad ca nu isi face efectul .altceva ce pot lua si in acest caz. va multumesc.

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1479287475

acum 7 ani

Doctorul meu a gasit raspuns durerilor mele de cap: nu beam destula apa. Incearca sa ajungi la 2 l de lichide zilnic, o sa vezi diferente.

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 7 ani

Buna ziua,

Sunt situatii in care problemele de stomac (hiperaciditatea) si durerile de cap pot fi efecte ale stresului, ale anxietatii etc. Pentru aceste cazuri sunt indicate si sedintele de psihoterapie in care se invata si se exerseaza tehnici si metode de reducere a stresului si a anxietatii.
Multa sanatate!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro