Dosar medicina muncii?

Tulburari psihice

Postata de Utilizator11596652962 cu 3 ani in urma.

Buna seara,

O persoana care a suferit doua episoade psihotice (al doilea fiind chiar acut), dupa vindecarea completa si intreruperea tratamentului, poate fi trecuta ca apta in vederea ocuparii unui job de consilier juridic? Bineinteles daca este considerat a fi apt. Pe mine ma intereseaza daca aceste foste diagnostice o pot impiedica din a ocupa un astfel de job.
Va multunesc!

Raspunsuri (1)

Utilizator11596652962

acum 3 ani

Am uitat sa precizez faptul ca aceste doua episoade sunt suspecte a fi fost cauzate de o boala autoimuna.
Va multumesc!