Ce poate fi ?

Tulburari menstruale

Postata de Utilizator11702468027 cu 4 luni in urma.

Mi-a întârziat ciclu 16 zile am făcut test de sarcina și a ieșit pozitiv azi mi-a venit ciclu, ce poate sa fie.. Un răspuns va rog.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua

Este posibil ca aceasta sangerare sa nu fie un ciclu menstrual obisnuit, ci o sangerare care apare in primele etape ale sarcinii, numita sangerare de implantare. Aceasta sangerare poate aparea atunci cand embrionul se implanteaza in peretele uterului si poate fi insotita de crampe usoare.

Este important sa consultati un medic pentru a afla cu siguranta daca sunteti insarcinata si pentru a verifica starea sarcinii.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504

Utilizator11702468027

acum 4 luni

Mulțumesc pentru răspuns? Ultima menstruație am avut-o pe 29 octombrie mia întârziat 16 zile și ieri mi-a venit menstruația și am și dureri de burta.