Poate sa întârzie menstruația de la pastila de a doua zi ?

Tulburare premenstruala

Postata de Dumitrescu Alecsandra cu un an in urma.

Buna, mi-a întârziat menstruația 12 zile, luna trecută am luat pastila de a doua zi, contactul sexual a fost protejat însă tot am luat pastila pentru a fii sigura. Mi-a venit menstruația după 6 zile de la administrarea pastilei însă acum mi-a întârziat destul de mult. Este vreo posibilitate de a fii însărcinată sau este o dereglare din cauza pastilei.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091