Dupa operatia de tumora ovariana de 6 luni am dureri foarte mari ce pot face ?

Tratamente cancer Mezoteliom pleural malign Osteosarcom Tumori solide Sindromul de liza tumorala Mezoteliom malign Cancer de tract urinar
+4
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1494078188 cu 6 ani in urma.

Dupa operatia de tumora ovariana de 6 luni am dureri foarte mari ce pot face ?
ma doare operatia unde sa facut extractia de tumoare ..

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cancer/15-simptome-sugestive-pentru-cancer-pe-care-femeile-adesea-le-ignora_5341

Utilizator11526371132

acum 5 ani

Iei antidolorifice trebuie sa te ferești de frig,rece, partea abdominala sa o tii mereu calda.In timp durerile vor dispărea avind in vedere că interiorul corpului e umed se cicatrizează mai greu rana.