.Ce Sanse De Vindecare Sint ?

Tratamente cancer

Postata de george197 cu 9 ani in urma.

buna ziua
Stimat/a dna Dr.Toth Noemi
Am fost internat la Institutul Clinic Fundeni diagnosticat cu 2 boli :1)-Tumora vezicala Ta-NxMx-Hematurie macroscopica episodica Suspiciune ADKp.2)- Tumora prostata cu evolutie imprevizibila si necunoscuta.INVESTIGATII-bIopsie a prostatei,cateterism vezical,rezectie endoscopica a unei tumori vezicale cu diam.2cm.
In urma examen histopatologic la prostata concluzii:biopsie maligna-Adenocarcinom Scor Gleason 8-iar la vezica mi sa comunicat ca nu sa mai efectuat biopsie,tumora a fost prea mica,sa practicat cistoscopie ce deceleaza formatiunea tumorala situata pe peretele posterior-lateral drept ce se rezeca evolutia fiind favorabila in data de 12 02.2015.MOMENTAL fac tratament cu DIPHERELINE 3,75 mg/luna si CASODEX 50
mg/zi.MENTIONEZ ca nu am avut si nici nu am vreun simptom la prostata si vezica cu exceptia hematuriei si PSA cam mare 36,5Urmeaza sa efectuiez examen CT si Scintografie osoasa.Am rugamintea sa mi spuneti ce sanse de vindecare sau supraveietuire am. Va multumesc,Cu respect George.

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

1. Tratamentul care poate sa va urmeaza este instalatiile vezicale cu BCG liofilizat 1/sapt (imunoterapie)
2. Tratamentul pentru tum. prostatei prin radioterapie (Aceasta este cea mai eficienta si mai folosita terapie impotriva cancerului la prostata)

Daca doriti mai multe informatii, va rog sa ma cautati pe adresa de email.

george197

acum 9 ani

Buna ziua
Stimata Doamna Doctor,
Va multumesc frumos pentru raspuns iar cu permisiunea dvs. o sa va mai solicit ceva informatii la emailul dvs.
Inca o data multumesc din suflet si va doresc o zi buna.
Cu respect,
George