Ce E De Facut In Cazul Unui Neoplasm Gastric Antral

Tratamente cancer

Postata de User cu 10 ani in urma.

bunica mea are 73 ani si a fost diagnosticata de neoplasm gastric antral(histopatologic fragment tumoral cu structura unui adenocarcinom gastric tubular, GII,exulcerat). la CT abdominal cu substanta de contrast tu gastric antral. adenopatii perigastric, celiac, mezenteric,aorticorenal bilateral si retrocrural bilateral.mentionez ca este diabetica insulini-dependenta si are si insuficienta mitrala gr3, stenoza aortica degenerativa larga, insuficienta aortica gr 3, disfunctie diastolica tip restrictiv.as dori sa stiu daca se poate opera .daca are sanse sa supravietuiasca operatiei si ce tratament mai trebuie dupa operatie. multumesc mult

Raspunsuri (2)

Mihai

acum 10 ani

Informeaza-te despre urmatoarele produse:

- ultra zeolit lichid
- oxy dhq
- ph balancer
- bio bran 1000

am auzit medici oncologi din Cluj care recomanda persoanelor cu neoplasm aceste tratamente.

Dr. Ramona Ionescu

acum 9 ani

Ii recomand sa efectueze consult oncologie medicala si CT torace cu substanta de contrast.