proteine

Suplimente nutritive

Postata de nicoleta244 cu 10 ani in urma.

Baiatul meu in virsta de 17 ani vrea sa i-a proteine pentru ca este prea slab.Noi nu suntem de acord deoarece am auzit ca proteinele nu sunt prea bune. Merge la sala si acolo a auzit de aceste prafuri impreuna cu antrenamentul la sala o sa-l ingrase.
Ce parere aveti?
MULTUMESC!

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu o sa-l ingrase, ba dimpotriva o sa-l ajute sa construiasca masa musculara.Proteinele sub forma de prafuri din suplimente sunt ESENTIALE pt cineva care merge la sala si vrea rezultate.Nu sunt deloc periculoase daca le ia CU CAP, nu trebuie sa faca abuz, ci trebuie sa urmeze un regim alimentar + suplimente nutritive.Sa vorbeasca cu antrenorul sau cu un nutritionist sportiv ca sa-l ajute sa-si faca un regim alimentar si sa-i spuna ce suplimente ar putea sa foloseasca.Antrenamentul il va discuta cu antrenorul de la sala, ca sa-i spuna cum sa lucreze corect ca sa aiba rezultate si sa-i mai dea sfaturi cu privire la evolutia lui.Deci in concluzie sa ia suplimente NUMAI impreuna cu un regim alimentar corect si un antrenament intens si de asemenea corect.Si trebuie sa bea cam 3 litri de apa si sa doarma minim 7 ore, desi 8-9 ore e indicat.Numai asa va avea rezultate bune si de durata.