Proteine afecteaza organismul?

Suplimente nutritive

Postata de Claudiu1997 cu 9 ani in urma.

Buna ziua , as dori sa stiu daca imi afecteaza in vreun fel organismul daca iau proteine.Tin sa mentionez ca am o dieta echilibrata , dar din cate am vazut pe internet nu imi afecteaza cu nimic daca le iau dupa indicatii , dar am vorbit cu un medic nutritionist pe net si a spus ca nu sunt deloc bune... Acum nu stiu ce sa cred... Plus ca si parintii mei sunt impotriva.Tin sa mentionez ca am o dieta echilibrata.

Raspunsuri (2)

buna

acum 9 ani

De cate sfaturi ai nevoie ca sa crez ?
Cine nu intelege trebuie sa sufere datorita greselilor.
Proteinele sunt daunatoare si o mare gresela.
Laptele de mama are 2,7% numai si copilul se dubleaza vazand cu ochii.
Carnea are 20% ..soia are 40% proteine...chiar si naturale proteinele sunt danatoare in exces. Insa ca pastile sunt cu mult mai rele caci sunt anumite proteine.

Andrei

acum 9 ani

Buna, parerea mea este ca ar trebui sa te abtii, daca nu stii despre ce este vorba. Mai bine sa nu dezinformezi lumea... In primul rand, cum sa fie proteinele daunatoare? In al doilea, nu toata carnea are 20% proteine... Carnea de porc cate proteine are? Eu nu stiu ce nutritionist poate spune ca proteinele sunt daunatoare... " Insa ca pastile sunt cu mult mai rele caci sunt anumite proteine." ce ai vrut sa spui cu asta? PS: Ioc sa te dai expert in nutritie pe net, mai bine ti-ai consolida cunostintele de limba romana....