Patrickandrei

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Utilizator11534121184 cu 5 ani in urma.

Salut ..nu pot adormi, mi-e frica sa adorm ..in momentul in care adorm (atipesc), sar din pat cu panica ca raman fara aer, iar functiile corpului simt ca mi se blocheaza ..sunt fumator si o persoana cu un mult stres pe cap..problema este ca mi-e frica sa nu adorm si sa nu ma mai trezesc....ce as putea face, mi s-a intamplat acum cred ca in 20 de min am atipit si in acelasi timp m-am trezit in fund panicat si fara aer pt cateva secunde...pe bune, problema asta este grava tare?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/cum-se-manifesta-un-atac-de-panica_13127

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Va recomand sa mergeti la un cardiolog si sa faceti toate testele necesare, apoi la endocrinolog sa verificati tiroida! Daca totul este bine, incepeti sedintele de psihoterapie cognitiv-comportamentala! Daca doriti sa mai discutam, imi puteti scrie la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata , sau ma sunati la numarul afisat aici.
Toate cele bune!