Oboseala inexplicabila

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de daniel!t@ cu 14 ani in urma.

Buna ziua

De mai bine de jumatate de an fac sport in fiecare zi (mai putin iarna),alergand uneori chiar si de doua ori pe zi.Alerg foarte mult,cel putin 4km pe drum cu dificultate.De cateva zile simt ca ceva nu merge bine.Dupa amiaza cand vin de la scoala simt ca imi pica ochii in gura si daca nu dorm macar 15 min nu sunt buna de nimic(mentionez ca niciodata nu am dormit dupa masa) plus ca am zile cand dupa nici o tura de teren simt ca ma sufoc,ca si cum cineva m-ar strange de gat.
Mentionez ca acest comportament bizar l-am remarcat odata cu utilizarea unui supliment nutritiv pentru memorie(Memorex)insa nu pot spune exact daca e din vina lui deoarece am intrerupt tratamentu dar simtomele au continuat

Va multumesc anticipat pt raspunsuri!

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 14 ani

Nu are nicio legatura cu Memorex-ul. Mergi la medicul de familie si poate te trimite la un specialist, poate cardiolog..........

Bacu Crina

acum 14 ani

Posibil sa fii insarcinata...? Cu stresul cum stai...? Poate fi vorba si despre o infectie urinara nedepistata, o cura de slabire, etc. Mergi la medic si fa-ti un test de analize sa depistezi daca este vorba despre vreo infectie, ceva hormonal (ar trebui sa-i verifici si tiroida) sau pur si simplu o stare de moment.

daniel!t@

acum 14 ani

S-ar putea sa fie cu tiroida deoarece mama mea are si diabet si este si bolnava cu tiroida.Cu stresul nu prea bine sunt o persoana care pun la suflet multe si ma consum fara a ma exterioriza.....iar insarcinata nu am cum doamne ajuta;))oricum multumesc mult tuturor celor care mi-ati raspuns si am sa urmez sfaturile voastre:* multa sanatate va doresc!

Iuli

acum 14 ani

Oboseala este in general semn de afectare hepatica. Incearca sa faci niste analize hepatice. Nici tiroida nu e de neglijat. Dar hepaticele (ficat) pe primul loc!

oana

acum 13 ani

Si eu am de foarte mult timp o stare de oboseala inexplicabila,am fost si la doctor si doctorita era de parere ca poate fi vorba de o hepatita .Dute fa-ti controlul poate fi ori hepatita sau anemie sau stres.