Muncesc 12 ore pe zi

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Pieptar cu 9 ani in urma.

Eu stau in picioare 12 ore pe zi si imi simp picioarele , spatele , calcaiele amortite sau ma dor... Imi puteti spune si mine care e cauza? (adica muschii imi stau incordati,sangele mu mai ajunge la muschii si la vene , artere?)
Si ce imi recomandati sa fac.(muncesc 12 ore pe zi intr-o fabrica de paine 6zile pe saptaman, am 24 ani.)

Raspunsuri (2)

eu

acum 9 ani

ma ajuta careva

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Buna seara!

Va recomand sa faceti un RMN de coloana lombara, pe care sa il interpreteze un neurolog bun!! Daca rezultatul e in ordine, urmeaza analize de sange specifice (coagulare) si echo-doppler de vene si artere.
Toate bune!