Dana?

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Dana cu 9 luni in urma.

Salut am o problems de o luna am foat la spital si mia spus ca putin e nrv si mia dat pastile de nervi s stres s mau ajutat putin sunt in asa o stare ca parca nu gindesc sau judec ca inainte noaptea dorm rau nu prea maninc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,

Ar fi indicat sa consulti un specialist in sanatate mintala, deoarece aceste simptome ar putea fi rezultatul unei afectiuni mintale sau a anxietatii. Un medic sau terapeut ar putea sa-ti ofere sprijin si tratament adecvat pentru a-ti imbunatati starea. Pana atunci, incearca sa-ti acorzi timp pentru odihna si relaxare, sa faci activitati pe care le apreciezi si sa incerci sa ai o alimentatie echilibrata. Nu ezita sa ceri ajutorul celor din jur, cum ar fi familia si prietenii, si sa te impartasesti despre ceea ce treci prin aceasta perioada.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sanatatea-mentala/cauzele-medicale-ale-starii-de-nervozitate-iritabilitate_9234

Psih. Stefania Budacu

acum 9 luni

Buna ziua, cautati un alt psihiatru, cu referinte bune. E bine sa aveti doua-trei pareri