Cum pot scăpa de durerile de stomac?

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Maria cu 2 ani in urma.

De foarte mult timp am probleme cu stomacul. Am făcut un ecograf acum mult timp și mi a zis ca am un început de gastrita dar în ultimul timp nu mai știu ce sa mai fac;am crampe și fac și diaree;am luat medicamente și regim dar după o anumita perioada iar îmi revine starea... E adevărat ca am trecut și trec printr o perioada ff grea (decesul ambilor părinți în decurs de un an și relația cu soțul meu nu este prea ok)... Poate fi și asta, cauza? As vrea sa încerc ceva naturist sau poate ma ajuta cineva cu o părere! Va mulțumesc!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/durerile-de-stomac-cauze-si-afectiuni-posibile_7855

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua, va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Ati trecut prin incercari grele, iar corpul va semnaleaza ca este cam mult si greu de dus...
Toate cele bune!