Nevoie de raspuns ca de aer

Sex si probleme sexuale

Postata de manicabica cu 11 ani in urma.

Salutare tuturor marea mea problema este urmatoarea:
-o lunga perioada de timp nu am mai avut contact sexual(+-2,5 ani )fiind pe afara nu m-a interesat decat munca,ma masturbam aproape zilnic pot spune cate o data poate de mai multe ori....de o perioada de timp am o iubita problema mea este ca de cand am cunoscut-o nu m-am mai masturbat dar durerea este ca prima oara totul a decurs normal(4-5 numere intr-o noapte)a doua oara au inceput problemele......la inceput totul este perfect ma simt atras de ea ma excita incepem actul sexual dar dupa o perioada de cateva minute...PFFFFFFF mai fa daca ai cu ce nu mai am erectie zero nu stiu ce sa fac sunt disperat sa nu ne despartim ea spune ca o sa trecem amandoi peste stie problema...dar tot imi este frica si cel mai rau este ca ma doare sufletul de rusine si ma oftic nu stiu ce sa maio fac.cred ca gandul meu este cu totul in alta parte atunci cand facem dragoste la inceput este ok apoi ma gandesc cum sa fac sa se simta mai bine cum sa fac sa dureze mai mult imi place sa o vad ca se simte bine si puff dintr-o data nimic.AM sa ma imbat in seara asta poate se schimba lucrurile.ROG RASSPUNS URGENT CHIAR FULGER DACA ESTE POSIBIL

Raspunsuri (5)

Bogdan

acum 11 ani

Cred ca problema este din cauza masturbarii prea dese...mai lasa-l un pic pe domnul penis sa se odihneasca!

manicabica

acum 11 ani

pai nu se mai intampla asta de vreo 4 saptamani nici nu se mai pune problema sa se mai intample de cand am vazut ca este problema eu nu am stiut ca se poate ajunge aici ca nu faceam ce am facut :p

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 11 ani

Un pahar de vin rosu te poate ajuta, prea multe pahare pot avea efectul contrar. In cantitati mici alcoolul ajuta pt ca scade teama si provoaca o stare de euforie si relaxare.
Inamicul nr 1 al erectiei este stresul. Cu cat te" fortezi" mai mult sa ai erectie si esti mai stresat se sitatia asta sau ti-e teama ca o sa dai gres, cu atat mai rau se intampla.
Relaxeaza-te, o sa-ti revii. Poti sa iei un supliment care sa te ajute : o fiola (care se bea) de TIAN-Li, il gasesti la Farmacie sau magazine naturiste. Este contraindicat sa-l iei impreuna cu alcool sau in caz de hipertensiune arteriala.
Mult succes!

manicabica

acum 11 ani

Va multumesc am sa incerc sa gasesc aici fiolele de care imi spuneti

manicabica

acum 11 ani

:)) problema mea a inceput sa capete rezolvare va multumesc tuturor mai ales Dr doctor Gabriela Marin