Test De Sarcina Pozitiv In Urma Avortului ?

Sarcina

Postata de Utilizator11593968136 cu 3 ani in urma.

Buna ziua! Pe data de 27 aprilie am efectuat un chiuretaj, sarcina ac***a la momentul respectiv 5 saptamani. Avortul a fost efectuat cu succes, insa la sfarsitul luni iunie am efectuat un test slab pozitiv pana in data de 5 iulie) testele inca imi indica un rezultat slab pozitiv . Precizez ca sunt deja la a doua menstruatie dupa avort. Poate fi vorba despre o noua sarcina?

Raspunsuri (3)

Utilizator11602407169

acum 3 ani

Buna, nu daca ai menstruatia nu, este posibil sa mai ai hormonul acela si de aceia iese

Utilizator11637928715

acum 2 ani

Bună, scuze de deranj, pana la urma ai fost insarcinata sau? Asa mi se întâmplă și mie acum, 5 săptămâni de la avort spontan dar teste pozitive, si deja am trecut de a doua menstruație, si testul tot slab poziții

Rebeca

acum un an

Bună. Verifică să nu cumva sa fi avut o sarcină molara, parțială sau completă
Dacă ai avut asa testul poate ieși încă pozitiv deoarece nu a cost eliminat complet tot. Mergi la o ecografie să vezi că nu mai este nimic.