Sunt Insarcinata?

Sarcina

Postata de Andreea Bianca 71 cu 4 ani in urma.

Buna! Eu si iubitul meu am facut preeting si el a ejaculat. Tin sa mentionez ca eram amandoi imbracati si eu aveam cateva pete de sperma pe mine. Exista riscul sa raman insarcinata? Acest incident s-a intamplat acum 4 luni, ciclul meu este de obicei neregulat. Totusi menstruatia ma tine foarte putin si vine intr o cantitate foarte mica.

Raspunsuri (1)

Utilizator11573518689

acum 4 ani

Nu există riscul să rămâi gravidă atâta timp cât nu a ejaculat in vagin ! Spermatozoizii in aer liber mor repede,Dar in vagin este locul lor și pot trăi până la 5 zile ! Deci poti sa stai liniștită,poate să se termine si in zona pubiană in exterior si nu rămâi,decât dacă se termină înăuntru poti ramane insarcinata! Sper că te-a ajutat răspunsul meu 😁