Ma poate ajuta acest tratament?

Sarcina Infertilitate feminina Ovare polichistice

Postata de Utilizator11592687102 cu 3 ani in urma.

Bună fetelor! Am 29 de ani și deja nu mai știu ce sa fac ca să rămân însărcinată. Acum 7 ani decând iau diferite tratamente și merg la diferiți medici. Hormonii sunt dereglați și ovare polichistice. Deci, am ajuns la disperare totală și depresie îndelungată cu această chestie.
Nu mai am încredere în medici și medicamente scumpe. Ma sfătuit o prietenă sa iau myo-sun, cică a ajutat-o și a rămas datorită acestui produs.
Ce părere aveți despre myo-sun?
Nu-mi vine a crede ca va ajuta pentru asa o problema..
Am mai văzut postari vechi pe aceasta temă. Sunt curioasă dacă mai exista cazuri mai proaspete.

Raspunsuri (2)

Utilizator11594462891

acum 3 ani

Ce investigatii ti-au fost facute pentru stabilirea diagnosticului? Ai facut ecografii si analize de sange (testosteron total, testosteron liber, FSH, LH, AMH, rezistenta la insulina)?
Ai ciclul menstrual regulat? Ai monitorizat ovulatia?
Partenerul a facut o spermograma? Ai verificat trompele? Sunt permeabile?
Ai fost la ginecologi sau la ginecologi specializati in infertilitate?
Te sfatuiesc sa cauti un medic bun specializat in infertilitate. De multe ori persoanele cu ovare polichistice ovuleaza de cateva ori pe an
si este nevoie de medicamente pentru a stimula ovulatia.
Mare atentie cu alimentatia! Persoanele cu ovare polichistice de cele mai multe ori au rezistenta la insulina. Trebuie eliminate dulciurile, faina alba si orice aliment care contine zahar.
Myo-sun e posibil sa te ajute daca ai ovare micropolichistice si nu ai alte probleme. Myo - sun scade rezistenta la insulina si scade testosteronul astfel e posibil sa apara ovulatia.
Multa sanatate!

Utilizator11698834005

acum 5 luni

Bună ziua eu sunt fumătoare dacă le eau as face efectul