Femara pentru stimularea ovulatiei?

Sarcina

Postata de Utilizator11572960943 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, acum aproximativ un an soțul meu și cu mine am hotărât să încercăm să avem un copil. După câteva luni de încercări fara rezultat am hotărât să merg la medic. Mi-a recomandat ca analize FSH, LH, AMH, TSH și Prolactina care au ieșit ok, însă în urma unei eco.endovaginale a reieșit că am ovare micropolichistice. Mi-a recomandat tratament cu clostylbegit pentru stimularea ovulatiei, însă la farmacie am aflat că este retras de pe piata de aprox.2 ani. Ca înlocuitor, medicul mi-a rec. Femara, dar după ce am citit prospectul și am vazut pentru ce este utilizat medicamentul acum sunt puțin reticenta. Se poate administra Femara pentru stimularea ovulatiei?

Raspunsuri (2)

Utilizator11578950634

acum 4 ani

Bună.
Astăzi am primit același tratament și am și eu același întrebări și sunt reticenta. Voi cere și alte păreri și voi reveni.
Toate cele bune!

Utilizator11572960943

acum 3 ani

Multumesc frumos! Azi am vazut raspunsul dumneavoastra.