E posibil sa fiu insarcinata?

Sarcina

Postata de Utilizator11572408265 cu 4 ani in urma.

Am avut contact sexual cu orezervativ, s.a spart prezervativul si a ejaculat in mine. Am luat pastila de a doua zi imediat, am fost la ginecolog dupa 10 zile, mi s-a spus ca uterul meu e prea fin pentru o posibila sarcina. Mi-a intarziat stopul 5 zile si am facut un test de sarcina, a iesit negativ. Mentionez ca inainte sa iau pastila de a doua zi, am luat.o cu o saptamana inainte din nou. E posibil sa fie doar o dereglare hormonala?

Raspunsuri (1)

Utilizator11573518689

acum 4 ani

Probabil s-a dereglat de la pastile ,normal ai voie decât de 2-3 pe an ... Sunt cazuri extraordinare cand poți rămâne după pastila aceea ,dar la tine nu cred ,deoarece ai luat 2 .... Si exista o marjă de intarziere intre 1-14 zile...Dar de banii pentru pastila de urgență poți să îți cumperi inel vaginal ,este in jur de 30 de lei dar timp de 3 saptamani cu el înăuntru șansele de a rămâne sunt scăzute (PS: acest inel poti sa il bagi singură după terminarea menstruatiei,Si il scoți tot singură la 3 saptamani, apoi cumperi unul nou și repeți procedura) .Sper că te-a ajutat răspunsul meu 🤗