Depresie?

Sarcina Depresie Tulburari psihice

Postata de Utilizator11589730447 cu 3 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Andrei am 28 de ani . Fost consumator de substante volatile. In urma consumului acum cativa ani am intrat intr-o stare ciudata in care gandirea imi era foarte limitata si abia faceam fata unei discutii ..de asemenea avem si sentimente de tristete dar in acelasi timp o lipsa de sentimente . Am urmat tratamentul cu venlafaxina acesta ac***a efect redevenind onul de altadata ...doar ca am facut marea greseala de a reincepe consumul renuntand astfel la tratament . Dupa renuntare starea aceasta s.a restaurat ...dar eram oarecum linistit crezand ca venlafaxina imi va rezolva problema si de data asta ....doar ca nu a fost asa . De atunci am tot incercat tot felul de antidepresive cu speranta ca vor functiona dar nici un rezultat (seroxat,doxepina,Asentra) nu stiu ce sa ma mai fac nu inteleg ce anume ma face sa fiu asa ...ar putea fi o depresie ce implica dopamina in loc de serotonina ? Sau e altceva si am diagnosticul gresit ? Daca ma puteti ajuta cu o indrumare o idee un tratament v-as fi foarte recunascator .

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/cum-sa-facem-fata-formelor-usoare-de-depresie_13263