Alegerea sexului – Fertilizarea in vitro

Reproducerea umana asistata

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am 34 ani am intrat la menopauza de putina vreme,inca sunt socata si vreau sa fac un copil f tare.Ma poate ajuta cineva cu informatii despre oclinica de fertilizare in vitro? MULTUMESC.

Raspunsuri (1)

robert2

acum 16 ani

sint dilara.buna simona.si eu trec prin aceasi situatie desi am 35 de ani.acum un an am luat un tratament hormonal si in urma acestuia in loc de o sarcina,mi-sa oprit ciclul.sint disperata pentru ca imi doresc un bebe cu ardoare.am 6 ani de casnicie.ducindu-ma la un cabinet particular,inurma unei ecografii vaginale am primit diagnosticul de infertilitate secundara. de atunci m-am tot interesat cum si unde as puta face fertilizare in vitro.clinici am gasit nenumarate dar ce sa facem cu preturile practicate de acestia?costurile se ridica de la 6 la 10000 de euro.sume exagerate zic eu.ar trebui sa aflam daca exista si clinici ce practica sume mai accesibile.avind aceeasi problema mi-ar place sa devenim prietene si impreuna sa cautam solutii pentru ca visul nostru de a devenii mamici sa se indeplineasca.