reflus si gust sarat in gura?

Refluxul gastroesofagian Esofag barret Indigestie Reflux laringo-faringian
+1
Vezi toate grupurile

Postata de membru287122 cu 4 ani in urma.

Buna ziua....am un gust foarte sarat in gura, de aproximativ 1 luna...mentionez ca am avut niste interventii la dantura...
radiografii, injectii...poate fi afectate papilele gustative??
multumesc mult!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/tulburarile-de-gust-si-miros-simptome-cauze-si-tratament_16972

Utilizator11639001510

acum 2 ani

Buna ziua. Si eu, in urma unui tratament stomatologic (pivot din nichel) am o senzatie de sarat in gura. Nu reusesc sa descopar care ar fi peoblema. Ati descoperit intre timp de la ce ar putea fi?