Gastrista sau ulcer?

Refluxul gastroesofagian

Postata de Utilizator11544452464 cu 5 ani in urma.

Am facut raze x cu bariu pentru stomac, iar rezultatul este următorul: esofag radiologic normal. Stomac ptozat, hipoton, hipokinetic cu pliuri de mucoasa ingrosate si cantitate minima de lichid de hipersecretie. Curburi libere. Pilor permeabil. Bulb duodenal omogen opacifiat. Ce inseamna aceste lucruri? Am avut helicobacter pylori, m am tratat,dar inca ma doare stomacul, am luat omez 3 luni..si nu stiu ce sa mai fac. Multumesc!

Raspunsuri (2)

acum 5 ani

1 sa te intorci la medicul de la gastrologie sa interpreteze rezultatul
2 sa citesti pe google Alimente care intretin Inflamatia...si le excluzi complet din alimentatie
3 . citeste despre alimentatia corecta la cina..fara otet, lamai, usturoi si despre faptul ca NU se mia consuma fructe si dulciuri dupa cina.. si la nevoei se foloseste un antacid la culcare

Utilizator11544452464

acum 5 ani

Multumesc! Dar din rezultatul meu am gastrita sau nu?
Si o sa fac asta toata viata? Am 19 ani..