oxiuiri

Parazitoze

Postata de rva82 cu 8 ani in urma.

BUNA ZIUA,BAIATUL IN VARSTA DE 11 ANI A AVUT ANUL TRTECUT OXIURI,INAINTE DE CRACIUN IAU APARAT DIN NOU PE DATA DE 13 IANUARIE 2016 A TERMINAT DECARISUL ,DUPA ACEST TRATAM LA INTERVAL DE 3 SAPTAMANI IAU APARUT DIN NOU.II IESEA SEARA CATE UNUL ,APOI IAR NU IAU MAI APARUT ACUM DE O SAPTAMANA ARE DIN NOU DAR NU II APAR MULTI DOAR 1 SAU 2.CE SE INTAMPLA DE CE TOT II APAR SI DISPAR?E POSIBIL SA AVEM SI RESTUL MEMBRILOR FAMILIEI?CE ANALIZE TREBUIE LUATE INAFARA DE SCAUN?VA ROG MULT DE TOT SA MA AJUTATI.VA MULTUMESC .IMI CER SCUZE PENTRU DERANJ.LA REVEDERE.CU STIMA

Raspunsuri (2)

olga

acum 8 ani

legat de oxiuri, usturoiul in alimentatie face minuni , incercati, succes si igiena riguroasa a mainilor, sa nu manance si sa nu bea la scoala unul dupa altul

olga

acum 8 ani

e f. bun si pelinul praf 2-3 grame, dimineata pe stomacul gol cu o lingurita de miere. cu usturoi si pelin merg si bai locale la sezut, 80 g usturoi pisat,la 500ml apa in clocot.