Fractura diafiza metacarpian 4 cu deplasare

Oase si articulatii Sarcom Ewing

Postata de CorinaN cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Am reusit sa imi fracutez prin cadere inelarul (osul din palma). Am fost la spital si mi s-a recomandat operatie. Am ales gipsarea. Mi s-a dat tratament inflamator Arcoxia 90mg si algocalmin. Nu am dureri. Astept o recomandare din partea dvs. Ar trebui sa fac totudi operatie?
Multumesc!

Raspunsuri (6)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna seara!
La aceasta intrebare va poate raspunde specialistul in Chirurgia mainii, dupa studierea imaginilor radiologice.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

CorinaN

acum 9 ani

Multumesc. Am atasat si o cope scanata dupa radiografia de la mana, pentru claritate.

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Nu puteti atasa poze aici, pe forum.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

CorinaN

acum 9 ani

Am urcat fotografia pe profilul meu.Multumesc mult!

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Teoretic o asemenea fractura trebuie operata, pentru a asigura o functionalitate optima viitoare a mainii.
La aceasta intrebare va poate raspunde specialistul in Chirurgia mainii, dupa studierea imaginilor radiologice.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

CorinaN

acum 9 ani

Va multumesc mult pentru raspuns!