Salutare :) De ceva timp mi-a aparut in zona anusului o bucata ciudata de piele?

Leziune dermatologica Boli cu transmitere sexuala Disfunctii sexuale masculine

Postata de Utilizator21557523335 cu 4 ani in urma.

care daca o strang ma doare putin. Nu cred a fi furuncul deoarece nu este purulent. Iar chiar in gaura anusului simt o "buba" ciudata. Ce mi-ati recomanda sa fac?

Raspunsuri (2)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 4 ani

Trimiteti o poza clara pe E-Mail.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE

Daniel

acum 4 ani

Probabil este vorba de un chist anal sau un chist pilonidal.

Vezi remedii pe prietenul Google.

In principiu, deoarece am patit si eu.. singura modalitate sa scapi de el este o interventie chirurgicala.

O sa te chinui cam 1 saptamana - 2 cu pansatul si curatarea locului.

Incearca sa stai mai putin in sezut, pt ca influenteaza foarte tare mai ales vara,pt ca e cald si transpiri.

Pot fi si hemoroizii in subiect.

Sanatate multa!