Bună ziua ?

Intrerupere de sarcina

Postata de Mariana cu 5 luni in urma.

Bună ziua am o problema în data de 24 august am făcut o întrerupere de sarcina și acum ma comfrunt cu o problema pe data de 5 actombrie mim pus sterile și nu am avut menstruație de loc luna trecuta am făcut marți un test de sarcina și nu a ieșit decât o linie inafara de asta am mereu o secreție vaginala transparenta ar trebui sa ma preocup sau este normal va mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua!

Intreruperea de sarcina poate afecta ciclul menstrual al unei femei, iar intarzierea menstruatiei poate fi un efect secundar al acesteia. In general, dupa o astfel de interventie, este normal ca ciclul menstrual sa fie perturbat pentru o perioada de timp.

Cu toate acestea, daca sunteti ingrijorata, este intotdeauna recomandat sa consultati un medic ginecolog.

Pe de alta parte, secretia vaginala transparenta este normala in multi cazuri si poate varia in functie de perioada ciclului menstrual. Cu toate acestea, daca exista orice schimbare neobisnuita sau daca sunteti ingrijorata, medicul ginecolog va poate oferi evaluarea si sfaturile necesare.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-efecte-secundare_7820