Va rog sa ma ajuți! ?

Intoxicatii

Postata de Nik cu 8 luni in urma.

Aseară am dat în casa cu spray pentru țânțari, și Mama mea sa intoxicat cu spray, a tușit toată noaptea, a vomitat, nu reușea sa respire.,are o stare foarte rea, vrea numai sa doarmă. Ce as putea sa ii dau? Va mulțumesc frumos

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua,

Situatia mamei dumneavoastra necesita asistenta medicala imediata, deoarece simptomele pe care le descrieti pot fi grave.

Va sfatuim sa sunati la serviciul de urgenta sau sa o transportati la cel mai apropiat spital cat mai curand posibil. Ei vor putea sa stabileasca diagnosticul si sa ofere tratamentul adecvat pentru intoxicatie.

Va recomandam sa o programati pe mama dumneavoastra cat mai curand la un medic generalist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/primul-ajutor-in-intoxicatii_1745
sfatulmedicului.ro/Intoxicatii/intoxicatia-cu-substante-chimice-nemedicamentoase-insecticide-metanol-et_1193