greata si bubite

Intoxicatii

Postata de giany009 cu 13 ani in urma.

Buna, am mancat niste creveti acum o saptamana si mi-a fost greata, am vomat tot, dar de atunci imi e greata in fiecare zi si mi-au iesit si niste bubite mici pe corp care imi provoaca prurit.(sunt niste bubite micute care daca se rup se usca) Alte simptome nu am. As dori sa stiu daca ar trebui sa merg la dr sau exista ceva tratament fara reteta?

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

giany009

acum 13 ani

multumesc de raspuns dar sunt intr-o tara unde nu o sa gasesc ceaiurile respective...dar am cu mine niste pastile cu urzica, sper sa ma ajute.(wow si cand ma gandesc ce scumpi sunt crevetii (shrimps) astia si defapt fac rau)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Mergeti obligatoriu la medic. Pare a fi o intoxicatie. Crevetii sunt f buni si f sanatosi daca sunt proaspeti si daca nu sunteti alergica. Nu e sigur ca e de la ei, insa un medic trebuie sa vada ce se intampla.

giany009

acum 13 ani

Multumesc tuturor, am fost la medic si intradevar a zis ca e alergie la crustacee(sau poate am mancat din greseala vreun piciorus de al lor) si mi-a dat vitamina b12 si antistaminic (alegra). (sunt in bahamas,asta e tara)