FIV?

Infertilitate feminina

Postata de Utilizator11697032800 cu 6 luni in urma.

Bună ziua,
Stie cumva daca se face stimulare ovariana in condițiile in care mama este sănătoasă, rezerva ovariană bună și menstruație regulată? Sotul are terazospermie . Mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua!

Terazospermia reprezinta o calitate scazuta a spermei si poate afecta sansele de a ramane insarcinata in mod natural.

In aceste cazuri, medicul specialist in fertilitate ar putea recomanda stimularea ovariana pentru a creste numarul de ovocite mature. Aceasta poate include utilizarea medicamentelor pentru stimularea cresterii ovocitelor. Insa, este important sa discutati aceste optiuni cu medicul ginecolog, pentru a evalua cel mai bine situatia si a decide care este cea mai potrivita abordare pentru dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Reproducerea-umana-asistata/cum-se-desfasoara-fertilizarea-in-vitroi_16157