A mai făcut cineva fiv cu ovocite donate de Ovobank ?

Infertilitate feminina

Postata de Miha cu 2 ani in urma.

După 16 ani încercări eșuate de a obține o sarcina am decis sa facem fiv cu ovocite donate de la Ovobank . A mai făcut cineva cu ovocite de la Ovobank ??

Raspunsuri (3)

Cristina

acum 2 ani

Numele meu este Cristina, am făcut de 2 ori, prima dată am luat 3,a 2-a oară 6,ambele au fost un eșec datorită calității foarte proaste a ovocitelor!

Loredana

acum un an

Buna Cristina. Sunt pe cale de a lua un pachet de 6 ovocite de la Ovobank si ma pregatesc de un FIV cu ovocite donate. FIV ul va avea loc in Romania. Ai idee daca a contat faptul ca era ovocitele congelate si au trebuit decongelate sau pur si simplu calitatea lor a fost sp***a de la inceput ?
Iti multumesc

SelenaA

acum 10 luni

Buna,

Acelasi lucru il pot spune și eu.Am luat 6 ovocite de la ei și desi ei sustin ca 95% din ovocite supravietuiesc la devitrificare situatia a fost astfel:doi ovociti s-au pierdut la decongelare, doi nu s-au fertilizat și doi abia au ajuns embrioni de ziua 3 calitate 4b.Un esec total pentru cata reclama isi fac.