cat este de grav daca mi-au iesit 50 hematii in examen complet de urina?

Infectiile urinare la copii

Postata de Dana cu un an in urma.

mi-am facut un set de analize uzuale si in examenul complet de urina mi-au iesit la hematii 50. as vrea sa stiu cat de grav este. am 46 ani si restul analizelor imi sunt bine si ma simt fff. bine

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Va recomandam sa va adresati unui medic specialist pentru interpretarea rezultatelor analizelor medicale.
Puteti face o programare la un medic generalist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/tipuri-de-analize-medicale-si-importanta-acestora_16632