1 2 hematii in urina este normal la 6 ani ?

Infectiile urinare la copii

Postata de Utilizator11620309419 cu 3 ani in urma.

Buna ziua fetitei mele de 6 ani i-au iesit in urina 1-2 hematii, Urocultura neg.sau sub 1000, este normal pt.ca medicul de familie m-a trimis la Cluj la un medic urolog pediatrica pt.ca nu este normal să sangereze. 2 medici pediatrici au spus că este normal.Eco la rinichi,la urgență, curați.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Andreea F

acum un an

Bună ziua!Ați aflat cauza hematiilor in urină?Mă confrunt cu aceeași problema cu fetita

Andreea F

acum un an

Fetiței ii ies de 7 ani dar de anul trecut am început să investighez din propria inițiativă ptr că medicul spunea nu este nimic.Toate analizele sunt perfecte, ecografii bune,nu se găsește o problemă dar eu nu știu cauza