Infectie urinara cu e coli ??

Infectii urinare Infectii cu micobacterii atipice Sindromul vezicii hiperactive

Postata de Roberta.I cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am fost diagnosticata cu infectie urinara cu e coli,nu stiu daca asta am,imi doresc un tratament bun pentru ca simt ca nu mai pot sa ies din casa din cauza ca urinez foarte des,si simt ca daca nu ajung la toaleta fac pe mine,deci nu mai pot sa tin.Am luat o perioada uricol,pliculete dar nu s-a ameliorat foarte mult problema,acum iau urinex si ciprinol de cateva zile si nu simt nici un pic vreo ameliorare.Nu stiu ce sa mai fac ... peste cateva luni ma casatoresc si imi doresc sa rezolv aceasta problema care pentru mine este foarte GRAVA!Astept un ajutor ...

Raspunsuri (34)

Iuli

acum 13 ani

Medicul urolog la care ati fost ce spune?

aurica

acum 9 ani

Am citit ca D-mannose Sw de 700mg e cel mai bun trapament. Au scris ca e mai bun ca antibioticul pentru cistite si infectii urinare cu e-coli. De unde pot sa-l cumpar sa scap si eu de problemele astea ca de antibiotice nu ma mai ating, am facut de la ele candida bucala si vaginala... :( sunt disperata

voichita

acum 9 ani

Va rog sa mi scrieti daca ati gasit tratamentu

SIMONA53

acum 5 ani

de pe site-ul adresa_web_filtrata
sa iei de 1400 mg, sa nu fie de 700 mg. Au reduceri, costa 119 lei cutia, trebuie sa iei macar 2 cutii pt tratamente de 2 luni,,,eu as lua pt 3-4 luni de tratament, ca sa fiu sigura ca scap de bacteria asta care afecteaza rinichii. Nu uita sa iei si ceaiuri renale, tinctura de merisor, uleiuri esentiale de busuioc si TEA TREE. Succes!

Roberta.I

acum 13 ani

medicul ginecolog nu prea mi-a dat detalii,am facut analiza urinei si asta mi-a iesit ca diagnostic,iar ea mi-a prescris aceasta reteta

Iuli

acum 13 ani

Mergeti la urolog. Problema urinara nu este de competenta ginecologului.

Draghici Daria

acum 10 ani

Eu am facut tratament cu D-Mannose SW 700mg am luat 2 pe zi cu extract din muguri de plop negru si Ceai de galbenele. Din primele zile mi-au disparut durerile. # luni am facut tratamentul.
Il puteti cumpara din Cluj-Napoca sau de pe internet.

Pena

acum 13 ani

La urocultura iese ce antibiotic trebuie sa iei. Eu am luat CIPROLEN o data, alta data Norfloxacin. Fa- urocultura. Nu dispera, este o problema care se rezolva in cateva zile, daCa faci tratamentul corect. La nunta vei fI OK. P.S: INCEARCA SI URINAL AKUT.

Roberta.I

acum 13 ani

am incercat urinal akut,nu a fost bun,acum iau urinex si ciprinol

MembruMobileApp1484986805

acum 7 ani

Eu am incercat cu antibiotic de doua ori dar nu am reusit sa ma fac bine. Infectia urinara e de la ecoli si bacteria asta este foarte rezistenta. Am vazut pe internet ca mai multe femei au facut tratament cu D-Mannose 1400 Forte de la Cluj. Ziceau ca in 3-5 zile dispare durerea si ca 1-3 cutii sunt suficiente sa scapi pentru totdeauna de bacteria asta nenorocita. Daca ati facut tratament cu asa ceva va rog sa ne informati cum a decurs si cum va simtiti.

Utilizator11643610875

acum 2 ani

Bună dimineața. A scăpat cineva de infectii recurente? Eu am făcut nefrita interstitiala cronica de la aceste infectii . Trece e coli, apare Klebsielle și asa ma macină de 3 ani . Va rog din suflet sunați ma la 072253***

Medic Epuran

acum 13 ani

Tratamentul adecvat în cazul unei infecţii urinare nu poate fi stabilit decât după efectuarea unui examen sumar de urină, a unei uroculturi şi a unei antibiograme (analiză prin care se testează sensibilitatea sau rezistenţa speciilor bacteriene la diferite antibiotice). Fără această antibiogramă şi fără decelarea cu exactitate a speciilor bacteriene care au produs infecţia urinară, orice tratament urmat poate să nu producă efecte.

Roberta.I

acum 13 ani

am facut testul urocultura cu antibiograma,si testul sumar de urina,ce trebuie sa mai fac?

bobulescu

acum 13 ani

si eu am fost diagnosticat cu e.coli.am o basicuta rosie langa rect care sparge,coace,sparge repetat,am facut analize si mi-a prescris gentamicina injectii si pastile nitrofurantoina,dar fara efect,am incontinuare aceeasi problema,ba chiar a facut si sotia la sex,a facut analize,i-a iesit e.coli,a facut tratamentul prescris pentru ea si ea nu mai are.

koka

acum 12 ani

o infectie urinara se poate trazmite prin sex?

Medic Epuran

acum 12 ani

Contactele sexuale favorizează transmiterea infecţiilor urinare

Roberta.I

acum 12 ani

am refacut analizele si nu mai am infectie urinara...dar am aceleasi simptome...nu s-a ameliorat situatia deloc...ce altceva poate fi? ce sa fac mai departe?un alt medic mi-a spus sa iau vesicare,ce parere aveti?

Teia

acum 12 ani

pt Roberta

Vesicare se prescrie in cazul unei vezici urinare hiperactive; daca medicul urolog a exclus orice alta problema medicala din lista sa [ adica: calculi renali, vezicali, nisip, infectii urinare ] atunci puteti lua vesicare; eu am trecut prin aceleasi probleme; am facut toate analizele care tin de urologie si ginecologie; la sfarsit, medicul urolog a constatat ca este vorba de o vezica urinara hiperactiva si mi-a prescris ceea ce v-a prescris si dvs. Este prima zi si pot spune ca a fost putin mai bine. Cu o floare nu se face primavara. Astept sa vad evolutia, sper eu, favorabila dupa acest tratament. Daca aveti vezica hiperactiva, nu mai luati urinex si uricol deoarece trebuie sa beti lichide, lucru ce ar activa vezica si mai mult. Luati antibioticul si acel vesicare prescris de medic.

mirela gabor

acum 10 ani

eu am fost diacnosticata cu infectie urinara cu ecoli am luat nitrofurantoina in urma ex de biograma dar nimic ...mia zis cineva sa iau uralyt -u ,am cumparat si am inceput sa iau insa mi-a crescut ph de la 2.2 la 8 ce sa fac oare? sa mai cotinui?acolo specifica ca o valoare normala este de 7,4?

mirela gabor

acum 10 ani

eu am fost diacnosticata cu infectie urinara cu ecoli am luat nitrofurantoina in urma ex de biograma dar nimic ...mia zis cineva sa iau uralyt -u ,am cumparat si am inceput sa iau insa mi-a crescut ph de la 6.2 la 8 ce sa fac oare? sa mai cotinui?acolo specifica ca o valoare normala este de 7,4?

Pag 1 din 2