Schema tratament isoprinosine barbati?

HPV

Postata de miki_vasi2000 cu 5 luni in urma.

Buna seara, fac un tratament pentru HPV, cu pastile de imunitate, plus isoprinosine, partenerul meu ce tratament trebuie sa faca?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

In cazul in care dumneavoastra urmati un tratament pentru HPV cu pastile de imunitate si isoprinosine, partenerul dumneavoastra ar trebui sa consulte un medic pentru a obtine un tratament adecvat in functie de situatia sa specifica. Virusul HPV se poate transmite prin contact sexual, iar faptul ca sunteti in tratament nu inseamna ca partenerul dumneavoastra isi poate trata afectiunea doar urmand acelasi tratament. Fiecare caz este unic, iar tratamentul trebuie personalizat in functie de nevoile individuale si de recomandarile medicului.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/11-mituri-despre-hpv-sau-virusul-papiloma-uman_13468