HPV 18 pozitiv?

HPV

Postata de Andreea cu un an in urma.

Bună ziua!
Am HPV pozitiv de 2 ani de când am făcut analiza, anul trecut am avut mai multe tulpinii după care am urmat un tratament.
Acum câteva lunii am făcut iar testarea Hpv si bineînțeles au ieșit doar doua tulpinii, printre care 18 care îl aveam și acum 2 ani când sa încep tratamentul. 😔
Acum îngrijorarea mea este căci nu mi-a venit menstruația in luna ce a trecut, am urinari frecvente durere în zona lombară și durere pelvina.
Poate a trecut cineva prin asta și îmi poate spune ,va rog dacă trebuie sa ma ingrijorez și sa ma gândesc la cancer de col uterin. 😥😞😓
Va mulțumesc!

Raspunsuri (2)

Andreea

acum un an

Am omis sa va zic căci după contact sexual am observat sânge după igiena . 😞

nexus

acum 8 luni

Pap-ul, colposcopia trebuie sa le faci pentru a urmari eventualele modificari ale colului uterin, de ce sa te gandesti la cancer?