am ora rana pe col hpv nedetectabil

HPV

Postata de DIDA157325 cu 14 ani in urma.

trebuie neaparat sa fac amputatie de col

Raspunsuri (3)

m222

acum 14 ani

de ce sa faci amputatie de col?rana se cauterizeaza

m222

acum 14 ani

si nu exista amputatie de col cel putin nu se numeste asa

DIDA157325

acum 14 ani

asa mi s a spus ca e mai bine sa fac amputatie decat conizatie
repetand analizele si am mers la alt medic am repetat analizele si au iesit mai bn Ultimul examen;frotiu actual negativ pentru o leziune intraepiteliala sau maligna.Modificari celulare reactive non neoplazice de tip hiperkeratozic Mi se recomanda repetarea examenului citologic la 6 luni