alergie la polen si mucegaiuri; bronsita asmatiforma

Homeopatia

Postata de c.l. cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Este vorba despre un baietel cu varsta de aproape 10 ani, care tuseste de 3 luni, neac***a rezultate la tratamentele luate.
Din cauza alergiei la polen si mucegaiuri, a facut bronsita asmatiforma.
In acest caz homeopatia are rezultate? Cui sa ma adresez daca da?
Va multumesc,
Cornelia

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 13 ani

Este recomandat ca băiatul să fie văzut de un medic pneumolog (în legătură cu tratamentele naturiste, nu cunosc dacă acestea au efecte în aceste cazuri)

Medic Epuran

acum 13 ani

Homeopatia nu are rezultate în cazul bronşitei astmatiforme (întrebarea d-vs se referea la homeopatie nu la medicina naturistă cum am răspuns greşit mai devreme)

c.l.

acum 13 ani

Multumesc

Nicoleta

acum 10 ani

Are 4 ani . Tuseste de o luna jumatate .Ce medicamente poate primi. A primit mai multe medicamente si nu a ajutat.Afacut renghen la plamini si nu are nimic . Ce sa facem .Cine ne poate ajuta la intrebarea asta.

Iulia Diana

acum 8 ani

Si eu am alergie la praf, polen, par de animale si nu numai, insa de ceva timp am gasit un nou remediu natural de la Hay Max. Imi place foarte mult pentru ca este sub forma de crema si trebuie doar sa ma dau cu ea la nas si in jurul ochilor ca sa nu mai lacrimez. L-am gasit pe site-ul: https://www.longeviv.ro/hay-max