hiv

HIV SIDA

Postata de ox cu 12 ani in urma.

Am avut un contact sexual neprotejat cu o persoana seropozitiva eu am 44 de ani.In urma acestui incident am facut mai multe testari elisa de la 6 luni pina la 1 an si 5 luni din luna in luna testarile au iesit negative.Cind esti sigur de rezultat? sau trebuie repetat din 6 in 6 luni tuata viata .....

Raspunsuri (2)

HIV

acum 12 ani

Este extrem de greu sa te contagiezi de la cineva cu HIV. Ce scrie in reviste si ce am vazut in filme sunt niste aberatii si panica caci de la virusul HIV nu exista o singura poza la microscop de orice fel.
Si daca vrei sa te contagiezi este foarte greu, cu atat mai mult prin sex. Panica duce la c***aa de teste HIV si medicamente care toate aduc o gramada de bani si este folositoare sistemului medical caci cine e in panica nu mai gandeste. Asa ca...

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă testările HIV după 6 luni şi chiar 1 an şi 5 luni au avut rezultate negative înseamnă că nu sunteţi infectat cu HIV