Pulsatii vene

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de Lungutoadere cu 13 ani in urma.

Buna ziua ,sunt un barbat de 41 de ani,am fost diagnosticat cu aritmie cardiaca,urmez tratament cu prestarium si nebilet,dar de o saptamana simt ceva dureri ca un fel de intepaturi la vene de la maini si dupa cap si picioare,care ar fi motivul durerii si daca puteti sa imi spuneti un regim alimentar pe care sal urmez.. va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Aceste dureri pe care le simţiţi pot fi cauzate atât de tratamentul urmat, dar pot fi şi de origine cardio-vasculară. Se recomandă: regim hiposodat şi fără grăsimi, făra alcool, fără tutun.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului