Tache Maria?

Hernie de disc

Postata de Maria Tache cu 9 luni in urma.

Bună ziua am o întrebare ,de la genunchi în simt că mi se duce piciorul , este de ortopedie , mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua!
Din descrierea dumneavoastra, pare sa fie vorba de o problema la nivelul articulatiei genunchiului sau la nivelul nervului care inerveaza piciorul. Pentru a obtine un diagnostic corect si pentru tratamentul potrivit, va recomandam sa va adresati unui specialist in ortopedie.
La consultatie, medicul va analiza simptomele dumneavoastra, va efectua un examen fizic si, eventual, va solicita si alte investigatii (precum radiografii sau RMN) pentru a stabili cauza exacta a simptomelor si pentru a planifica tratamentul adecvat. Este important sa nu amanati vizita la medic si sa urmati recomandarile sale pentru a rezolva problema.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/afectiunile-genunchiului_1624