Hernie De Disc?

Hernie de disc

Postata de Mariuss cu 4 ani in urma.

Buna ziua !
Vin și eu cu o problema și sper sa ma puteți ajuta cu un sfat.
Mama mea a fost operata de hernie de disc, lombara, înainte de asta a avut tipicele simptome durere de spate, amorțeala picior drept.. După operație timp de 1 an nu a avut nici o problema, totul era ok, dar in ultima perioada a început sa simtă niște dureri la șoldul drept pentru care a făcut niște injecții, după administrarea lor, durerea a dispărut, dar acum a apărut amorțeala in piciorul drept. A mai pățit cineva așa ceva ? Iar dacă da, cum a procedat ? Exista riscul sa fi facut iarăși hernie ?

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 4 ani

Da. Exista aceasta posibilitate. Vă recomand să reluati legatura cu medicul care a operat-o pentru noi investigatii.

dr Petre Muresan